Yunus kitabını çalışırken sadece Yunus kitabını vaaz etmeyeceğiz ama aynı zamanda hafta içi yaptığımız toplantılarda pasaj hakkında konuşup dua edeceğiz. Aşağıda bu çarşamba yaptığımız çalışmanın örneğini bulabilirsiniz. Çalışmalarımız yaklaşık 1 saat sürüyor ve ardından çay, kahve, sohpet zamanı yapıyoruz.

Dua: Tanrı’nın bu çalışma boyunca bizlere yol göstermesi için dua edelim ve itaatsizliğimize karşı merhametinden dolayı şükredelim.

Özet: Pazar günü yapılan çalışmanın özetini paylaşalım (İzle), zaman yeterliyse tüm Yunus kitabını okuyalım. (Oku)

Soru&Cevap:

– İtaatsizlik konusunu inceleyelim. Çocukken ailenize karşı itaatkar mıydız? İtaatkar olmadığınız zaman ailenizin tepkisi neydi?

– Bugün hayatlarınızda Tanrı’ya karşı olduğunuz durumlar ve sürekli itaatsızlık ettiğiniz olaylar var mı? (Paylaşmak isterseniz) Neler?

– Tanrı, Yunus’un itaatsizliğinde ne yaptı?

– Merhamet nedir?

– Peki siz itaatsizlik (çocuklarınız, iş yerinizde sizin için çalışan birisi vs) ya da saygısızlık karşısında ne yapıyorsunuz?

Dua: Tanrı’nın bizlere kendisine itaati öğretmesi için dua edelim, ayrıca sevgisi bol olan Tanrı merhametli olduğu gibi bizlerde merhametli olabilmek için Tanrı’dan yardım dileyelim.