Dünkü konuya birde farklı açıdan bakalım.

Peki ya Tanrı’nın size olan çağrısını hissetmiyorsanız ne olacak. Ben Tanrı’nın beni yıllardır kendi hizmetinde bir lider olarak kullanacağını biliyordum ve yüreğimde Rabbin çok etkili bir şekilde çalıştığını hissettim. Normalde böyle şeyler bana pek denk gelmez, dünde yazdığım gibi kuruyumdur. Bunubla beraber hayatımda bir çok şeyden emin değilim. Örneğim şimdilik Tanrı’nın beni Antalya’ya kullanmak istediğini düşünüyorum.

Siz Tanrı’nın sizi nereye çağırdığını biliyor musunuz? Sürekli olarak çağrımın ne olduğunu soran kitlelerle karşılaştım iman yaşamım boyunca. Peki ya çağrımızı bilmeseydik. Peki ya Tanrı İbrahim’de olduğu gibi, ‘topla çantanı, aileni, pılını pırtını buralardan gidiyorsun’ deseydi. Nereye, nasıl, neden gideceğinizi bilmeden. Eşimle beraber bunu bir kere yaşadık. Bir kaç çanta ile, hayatımızda görmediğimiz, dilini adam gibi bilmediğimiz, inanlarını, iklimini tanımadığımız bir yere gittik.

Tanrı’nın sizden ne istediğini, hayatınızda sizi nereye yönlendirmek istediğini bilmiyor olabilirsiniz. Yanlız değilsiniz. Korkmayın. Tanrı’nın sizin için olan iradesini hissetmeyebilirsiniz. Yılmayın. Tanrı’ya sorun. Bu süreçte de Tanrı’yı yüceltmeye ve O’nu tanımaya devam edin.